od leta 1908

PLANINSKO DRUŠTVO TRŽIČ

Planinsko društvo Tržič sodi med najstarejša planinska društva. Ustanovljeno je bilo leta 1908.

V planinska dogajanja je vdirala tudi krajevna, včasih celo širša politika. Razmere in okoliščine so se spreminjale, saj gre za burno dobo 60 Iet. Vedno pa so se našli v Tržiču ljudje, ki so znali ideje planinstva obdržati čiste. Bila so leta, ko je bilo je bilo društveno delo zelo živahno, pa tudi leta mrtvila. Mlajšim se bo zdelo delo prvih let precej preprosto. Tako je v nekem zapisniku zapisano, kateri odbornik bo no veselici kuhal kavo in pomival posodo, dalje, da morajo poverjeniki za Podljubelj, Križe in Kovor tam tudi stanovati in podobno. Zelo pomembno pa je za tiste čase, da je društvo doseglo pri takratnih občinah Sv. Katarine, Sv. Ane in Preddvora dovoljenje za markiranje gorskih poti na svojem območju le zase. Sekcija Du OAV v Kranju te pravice potem ni več imela.

Sklicatelj ustanovnega občnega zbora 17. junija 1908 je bil notar Matija Marinček. Za načelnika je bil izvoljen Franc Dev, za namestnika Franc Ahačič (nekaj let pozneje prvi slovenski župan v Tržiču), za tajnika učitelj Friderik Repovž, kaplan Jakob Kalan je postal blagajnik, odborniki pa Marinček, Papov in Polak. Na prvi seji so sklenili, »naj se izkaznice preskrbe kolikor mogoče« hitro, da jih društveniki kolikor toliko navadijo in utrde v hoji po gorah. Prvi izlet bo na Košuto. Odhod iz Tržiča ob 11. uri ponoči z zbirališčem zbirališčem pri hiši št. 104, to je pri Devu.«

PLANINSKO DRUŠTVO TRŽIČ

Balos 4
4290 TRŽIČ

uros.ahacic@galarna.si

pd.trzic@gmail.com

tel.: 040336090

URADNE URE – PLAČILO ČLANARINE 2019:

• Kje vse je možno plačati članarino za Planinsko društvo Tržič:
  • Na sedežu društva, Balos 4 (nad knjižnico, PD Tržič, Balos 4, 4290 Tržič) v januarju in februarju vsak ponedeljek od 16h do 19h
  • V planinskih domovih na Zelenici in pod Storžičem ter koči na Dobrči,
  • z nakazilom na TRR PD Tržič/ glej spodaj (znamkice vam pošljemo v tem primeru po pošti)
  • na spletnem portalu PZS clanarina.pzs.si, možno plačilo s karticam Visa in Eurocard-Mastercard,
  • osebno na sedežu Planinske zveze Slovenije v Ljubljani,
  • z nakupom darilne kartice SelectCard, v poletnih mesecih pa tudi nabencinskih servisih Petrol.

Tržič, 15.1.2019
Uroš Ahačič
Predsednik

INFO TOČKA

Pisarna društva: Balos 4, Tržič (nad Knjižnico Tržič)

PLANINSKO – IZLOŽBENO OKNO PD TRŽIČ:

Novourejeno planinsko-izložbeno okno se od oktobra 2010 nahaja v podhodu Občine Tržič   => lokacija

V njem boste mimoidoči lahko prebrali obvestila, zanimivosti, novice,..

Leto ustanovitve 1908

Balos 4, 4290 Tržič, Slovenija

Matična št. 5116767000

Davčna št. 59046589

Društvena pisarna

Balos 4
4290 Tržič
Uradne ure Sreda od 15. do 18. ure.

Kontakt:

Koblar Stanko (040 627 808),

Ahačič Uroš (040 336 090).

Nakup članarine

Stanko Koblar, 040 627 808